Dobrze wiedzieć

| 2019-06-17

Praca w Niemczech – atrakcyjny zawód dla opiekunek osób starszych

Jeśli lubisz innych ludzi, jesteś cierpliwą, komunikatywną i opiekuńczą osobą, która potrafi okazać empatię i wspomóc w trudnych chwilach – z pewnością doskonale sprawdzisz się w pracy jako opiekun osoby starszej. W zależności od preferencji możesz pracować w Niemczech albo w Polsce. W Niemczech zarobki są znacznie wyższe, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że bez choćby podstawowej znajomości języka niemieckiego będzie to raczej niemożliwe.

Korzyści dla opiekunek pracujących w Niemczech


Firma MEDIPE zapewnia legalne zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych lub przewlekle chorych m.in. w Niemczech. Oprócz stabilnej pracy oraz atrakcyjnego wynagrodzenia osoba zatrudniona otrzymuje również pomoc w organizacji transportu za granicę. Ponadto firma gwarantuje zatrudnionym osobom ubezpieczenie na okres wyjazdu za granicę na bardzo korzystnych warunkach. Polisa dla opiekunów pokrywa koszty leczenia zagranicą oraz nieprzewidziane koszty podróży. Poza tym osoby ubezpieczone otrzymają również pomoc medyczną w razie nieszczęśliwego wypadku na terenie Niemiec. Dodatkowym atutem współpracy jest możliwość doskonalenia języka niemieckiego nie tylko w codziennych sytuacjach, ale również na kursach doszkalających. Wszelkie niezbędne informacje dotyczące możliwości zdobycia pracy jako opiekunka są dostępne na stronie medipe.pl


Możliwość dostosowania zlecenia do własnych potrzeb


Każda opiekunka może samodzielnie wybrać miejsce, w którym będzie pracować oraz wybrać osobę, którą będzie się opiekować korzystając z wyszukiwarki ofert dostępnej na stronie zleceniodawcy.


Wiele nas łączy, ale sporo dzieli – istotne różnice kulturowe


Jeśli wybierasz się do Niemiec do pracy jako opiekunka, warto dobrze zorientować się w tamtejszych realiach i poznać różnice kulturowe między nami, a naszymi zachodnimi sąsiadami. Wbrew powszechnym opiniom Polacy i Niemcy mają wiele wspólnych cech, choć różnią się pod względem kultury pracy oraz kontaktów międzyludzkich, które przekładają się także na relacje biznesowe.


Niemiecka punktualność i terminowość


Ogromne znaczenie ma dla Niemców punktualność, gdyż spóźnienia są uważane za oznakę braku szacunku, a nawet lekceważenie. Wiąże się to także ze starannym planowaniem pracy, rzetelnością oraz terminowym wykonywaniem zleceń, których przestrzegają nasi niemieccy sąsiedzi. Niemcy przestrzegają wszelkich ustaleń zarówno tych zawartych w regulaminach i kodeksach, jak również ustnych. Jeśli podejmują się jakiegoś zadania – realizują je w 100%, dlatego od innych oczekują podobnego zachowania.


Bezwzględne przestrzeganie przepisów


Warto zauważyć, że nasi zachodni sąsiedzi bardzo serio traktują wszelkie wytyczne oraz regulaminy. Dotyczy to m.in. przestrzegania przepisów obowiązujących w ruchu drogowym. Nie tolerują łamania przepisów drogowych, a wszelkie nieprawidłowości zgłaszają policji czy innym odpowiednim służbom. Należy wziąć to pod uwagę planując mieszkanie i pracę w Niemczech.


Zobacz także:
›› Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – co warto wiedzieć o takiej pracy?
›› Jakie oferty pracy czekają na polskich kandydatów w Niemczech i Austrii?
›› Praca opiekunki w Niemczech - poznaj fakty, zdementuj mity!

 Drukuj   Zapisz do pdf   Wyślij znajomemu

Komentarze:

Brak komentarzy