Dobrze wiedzieć

Opieka nad osobami starszymi w Niemczech – co warto wiedzieć o takiej pracy?

Zagraniczne wyjazdy „za pracą” cały czas budzą duże zainteresowanie wśród osób w różnym wieku poszukujących stałego i dobrego zatrudnienia. Część osób decyduje się na szukanie zatrudnienia blisko naszego kraju. Dlatego też największą popularnością cieszą się ogłoszenia z hasłem - praca Niemcy. Jest to dobre rozwiązanie dla osób, które zostawiają rodziny w kraju i chcą często je odwiedzać. Wśród wielu propozycji zatrudnienia warto zainteresować się możliwością pracy jako opiekunka osób starszych. Niemcy chętnie korzystają z tego rodzaju usług, a w naszym kraju istnieje wiele agencji pośredniczących w tego typu pracy.


O ... Więcej ››


Praca w Niemczech – atrakcyjny zawód dla opiekunek osób starszych

Jeśli lubisz innych ludzi, jesteś cierpliwą, komunikatywną i opiekuńczą osobą, która potrafi okazać empatię i wspomóc w trudnych chwilach – z pewnością doskonale sprawdzisz się w pracy jako opiekun osoby starszej. W zależności od preferencji możesz pracować w Niemczech albo w Polsce. W Niemczech zarobki są znacznie wyższe, jednak należy zwrócić uwagę na fakt, że bez choćby podstawowej znajomości języka niemieckiego będzie to raczej niemożliwe.

Korzyści dla opiekunek pracujących w Niemczech


Firma MEDIPE zapewnia legalne zatrudnienie w charakterze opiekunki osób starszych lub przewlekle chorych m.in. w Niemczech. Oprócz stabil ... Więcej ››


Tapicer – jak zdobyć pracę w zawodzie?

Wciąż istnieje w naszym społeczeństwie przekonanie, że dobrą pracę można znaleźć jedynie po studiach. Na szczęście młode osoby coraz częściej przekonują się do szkół zawodowych. Czasem lepiej jest mieć fach w ręku niż skończyć studia, po których jedyną opcją będzie praca na kasie w supermarkecie. Jednym z zawodów, który do tej pory nie za bardzo był doceniany, jest tapicer. Czy trudno zdobyć pracę w tym kierunku? Jak tego dokonać?

Co właściwie robi tapicer?


Do głównych zadań tapicerów należy pokrywanie danych elementów tkaniną lub innym materiałem obiciowym. Zwykle tapicer kojarzy nam się jedynie z meblami – łóżkami, so ... Więcej ››


Jakie oferty pracy czekają na polskich kandydatów w Niemczech i Austrii?

Minimalna stawka godzinowa w Niemczech wynosi 8,84 euro, a w Austrii – co najmniej 8,49 euro. Są to stawki wyższe ponad trzykrotnie niż minimalna płaca godzinowa w Polsce, wynosząca od 1 stycznia 2017 r. 13 zł brutto. Nikogo nie dziwi zatem wysokie zainteresowanie pracą za granicą, pomimo zmniejszającego się bezrobocia nad Wisłą. Pracy w Niemczech i Austrii szukają zarówno mężczyźni, jak i kobiety.

Kogo szukają niemieccy i austriaccy pracodawcy?

Wśród ofert pracy z Niemiec i Austrii dominują posady dla wykwalifikowanych pracowników fizycznych. Agencja pracy – Zeitmann zatrudnia licznych operatorów linii p ... Więcej ››

Jak przebiega proces rekrutacji?

Wiele firm posiada wykwalifikowaną kadrę doradców personalnych, którzy zajmują się, m.in. pozyskiwaniem nowych pracowników. Odpowiadają oni za proces rekrutacji, który zazwyczaj składa się z kilku etapów: wstępnej selekcji przesłanych aplikacji, kontaktu z wybranymi kandydatami, telefonicznej rozmowy kwalifikacyjnej (opcjonalnie), osobistej rozmowy kwalifikacyjnej oraz informacji zwrotnej. Przed tym doradcy personalni redagują treść ogłoszenia o pracę i zamieszczają go na specjalistycznych serwisach internetowych.

Głównym zadaniem doradców personalnych jest zarządzanie zasobami ludzkimi, czyli pozyskanie i zatrzymanie pracowników w firmie. Osoby za ... Więcej ››


Kilka oznak tego, że czas na zmianę pracy

Czujesz, że z Twoją pracą jest coś nie tak, ale nie wiesz co? Zebraliśmy dla Ciebie powody, które powinny skłonić Cię do rozejrzenia się za nowym zajęciem. Przeczytaj uważnie i sprawdź, czy nie nadszedł już czas na zmianę pracy.

Brak możliwości dalszego rozwoju 


Ciągłe, powtarzalne czynności i brak perspektyw na awans? Izabela Foltyn - specjalistka z portalu www.praca-piekary.pl wymienia brak możliwości dalszego rozwoju jako jeden z głównych powodów, które  powinien nas skłonić do poszukiwania lepszej pracy. Warto zauważyć, że przyczyn takiej sytuacji może być kilka. Fir ... Więcej ››


Praca opiekunki w Niemczech - poznaj fakty, zdementuj mity!

Zdecydowana większość osób zainteresowanych pracą w charakterze opiekuna osoby starszej, myśli o wyjeździe do Niemiec. Praca za naszą zachodnią granicą kusi wysokimi zarobkami, a i wielość dostępnych ofert sprawia, że wydaje się ona ciekawym rozwiązaniem. Nie sposób jednak nie zgodzić się z tym, że wówczas, gdy w grę wchodzi praca Niemcy opinie osób, które mają już na swoim koncie podobne doświadczenia bywają cenniejszym źródłem informacji niż deklaracje składane przez pracodawców. Gdzie ich szukać? Warto rozpocząć od naszego portalu.

Więcej niż forum


Opiekunki24.pl to strona internetowa stworzona zarówno z myśl ... Więcej ››


Prowadzenie badań rynku - opinie o pracy w PBR Media

Badania rynku to proces zbierania cennych informacji, na podstawie których można określić, czy istnieje popyt na proponowany produkt lub usługę. Badania stanowią punkt wyjścia do planowania działalności przedsiębiorstwa. Informacje zebrane w czasie badań pomagają przedsiębiorcom w podejmowaniu korzystnych decyzji biznesowych. Wiedząc, co lubią i czego oczekują klienci, można stworzyć optymalną ofertę odpowiadającą pragnieniom konsumentów.

Opinie o firmie można znaleźć na: http://forum-przedsiebiorstwa.pl/off-topic/praca-w-pbr-media-opinie/

Jaki jest najbardziej popu ... Więcej ››

Jak rozliczyć PIT-11?

PIT 11 to podstawowa informacja o przychodach, dochodach, kosztach, składkach oraz pobranych przez płatnika zaliczkach na podatek dochodowy od osób fizycznych. To Informacja wystawiana oraz dostarczona pracownikowi/podatnikowi przez płatnika/płatników, który w trakcie roku podatkowego pobierał i odprowadzał do urzedu skarbowego zaliczki na podatek dochodowy. Informacje zawarte w PIT 11 są podstawą wypełnienia rocznej deklaracji podatkowej w oparciu o PIT 36 lub PIT 37. W PIT-11 służy również do wykazania dochodów zwolnionych od podatku na podstawie umowy o unikaniu podwójnego opodatkowania lub innych umów międzynarodowych.


CV - postaw na profesjonalizm!

Co jest kluczem do sukcesu podczas poszukiwania pracy? Najważniejsze jest dobre pierwsze wrażenie. Jeżeli jednak myślisz, że chodzi o rozmowę kwalifikacyjną, to jesteś w błędzie. W tym przypadku na pierwsze wrażenie pracuje Twoje CV.

Po pierwsze – estetyka


CV musi być przejrzyste i napisane w czytelny sposób. Zadbaj o to, aby nie wkradały się błędy. Nie mieszaj rodzajów czcionki i nie używaj wielu kolorów. Zastosuj justowanie tekstu. Wyodrębnij poszczególne podpunkty i pilnuj, aby całość była czytelna. Masowa ilość zgłoszeń sprawia, że pierwsze spojrzenie rekrutera na CV często decyduje o tym, czy w ogóle przeczyta je ... Więcej ››« poprzednia    1  2  3  ...  5  6  7  8    następna »